Umývanie riadu a údržba kuchyne

umyvanie1Umývanie riadu patrí nepochybne ku každodennej činnosti, či už máte umývačku riadu alebo umývate riad ručne, pomôcky na umývanie sa zídu v každej kuchyni.

Praktické umiestnenie pre čistiace prostriedky ako saponát na riad, prostriedok na vyčistenie sporáku, hubku na riad, kefu na poháre je dobré mať hneď pri umývadle. Ideálnym riešením je stojan na čistiace prostriedky, ktorý jednoducho položíte k drezu.umyvanie3

Ak máte menší drez a stojan by sa vám tam nezmestil môžete zvoliť menší stojan v tvare malej záhradky s kvietkom alebo jednoduchý stojanček iba na špongiu, ktorý sa dá vďaka úchytkám prichytiť o dlaždice. Aj tento stojanček však môže byť ladený do farby vašej kuchyne.

umyvanie2Do týchto stojanov môžete dať kefy a špongie zaujímavého dizajnu. Veď kto povedal, že kefa na umývanie by nemohla vyzerať zaujímavo ako napríklad bábika alebo psík či kačička. Alebo dáte prednosť kefe v stojane, ktorá vyzerá ako kvet v kvetináči.

Neodmysliteľnou pomôckou sú odkvapkávače riadu, ktoré zároveň môžu ladiť s farbou vašej kuchynskej linky. Prípadne, ak chcete dodať svojej kuchyni originalitu, zaobstarajte si odkvapkávač, ktorý vyzerá ako tráva alebo les.

Ďalšou pomôckou v kuchyni je pre každého kuchára utierka, okrem tých textilných je dobré mať po ruke aj tie papierové. Tie môžete odtŕhať podľa potreby so zaujímavého stojana, napr. v tvare mrakodrapu s malým King Kongom na vrchu.umyv4

S takýmito zaujímavými pomôckami sa aj z umývania riadu a údržby kuchyne môže stať zábava.
Chcem ísť do e-shopu