Mlynčeky na korenie

mlyncek3Kvalitný a spoľahlivý mlynček na korenie nesmie chýbať v žiadnej kuchyni a má ho po ruke snáď každá gazdinka. Vždy sa zíde, a preto mnohé kuchyne zdobia kvalitné mlynčeky z rôznych materiálov – sú drevené (niektoré z agátového dreva), plastové, oceľové alebo aj keramické, či iné.

mlyncek4Mlynčeky na korenie by sa dali rozdeliť do dvoch veľkých skupín: na tie, ktoré sú mechanické, a na tie, ktoré sú elektrické. Tradičnou klasikou je mechanický mlynček, ktorý gazdiná ovláda ručne a pozná ho každá kuchynská polička. Nájdete ich v každej dobrej predajni s kuchynskými potrebami a vybrať si môžete z viacerých farebných prevedení tak, aby sa zladil presne k vašej kuchyni.

Druhú skupinu tvoria mlynčeky modernejšie, tzv. elektrické mlynčeky. Na prevádzku sa používajú batérie a ich výhodou je to, že melú za vás. Dobrý obchod, aj ten internetový, vám ponúkne napríklad elektrický gravitačný mlynček. Stačí ho iba nakloniť a začne mlieť sám vďaka automatike. Tá funguje pomocou gravitačného senzora, ktorý spoľahlivo rozpozná polohu mlynčeka aj bez rôznych tlačidiel. Takýto druh mlynčeka na korenie si jednoducho zamilujete a jeho používanie vám ušetrí čas nehovoriac o tom, že na poličke sa bude pekne vynímať.

Trh je však veľmi vynaliezavý a ponúka nám do pozornosti mnohé prevedenia tohto „nástroja“. Okrem už spomenutých mechanických a elektrických mlynčekoch si môžete zakúpiť aj skvelú vychytávku – dvojitý mlynček, ktorý vám umožní namlieť si soľ a korenie naraz. Je to trendy, veď posúďte sami po zakúpení.mlyncek2

Okrem soli a korenia však môžete pomlieť aj iné koreniny. Veľmi obľúbeným korením, pre tých, čo majú radi pikantné jedlá je chilli. K tomu potrebujete špeciálny mlynček na chilli, ktorý túto koreninu skvele pomelie – obyčajný mlynček na to nie je vhodný.

Ak si myslíte, že syr sa dá len strúhať, tak ste asi ešte nepočuli o mlynčeku na syr. Ten je skvelým pomocníkom v kuchyni a syr tak konečne nebude rozsypaný po celej kuchyni. Stačí vložiť do mlynčeka kúsok syra a pomaly mlieť.

Na záver treba dodať, že nakupovať sa dá nielen v klasickom kamennom obchode, ale aj pohodlne a v teple domova, teda cez internet. Mnohé internetové obchody ponúkajú mlynčeky od výmyslu sveta za prijateľné ceny aj od značkových výrobcov. Doprajte svojej kuchyni praktickú ozdobu v podobe mlynčeka na korenie.

Chcem ísť do e-shopu