Kuchynský textil

textil2Aj napriek tomu, že veľa vecí v našej kuchyni nahrádzane papierovými obrúskami a jednorazovými utierkami, textíliám ešte stále neodzvonilo a sú nevyhnutnou a nezastupiteľnou súčasťou každej kuchyne. A navyše, dnešné doplnky sú nielen praktické, ale aj moderné, a môžu dokonale ladiť s celkovým interiérom.

Všetci vieme, že takú chňapku nemôžeme ničím lepším nahradiť. Je vyrábaná z kvalitnej bavlny a teflónu, a jej hlavnou úlohou je ochrana našich rúk pred popálením. Najrozšírenejšie sú síce tie klasické – 4 prsty spolu a palec je zvlášť, ale poznáme aj iné, modernejšie. Niektoré kuchyne už zdobí chňapka v tvare bábiky, ktorú môžete pohodlne zavesiť k sporáku alebo chňapka v tvare srdiečka.textil1

Chňapka môže byť nielen v tvare žabky alebo myšky, ale aj tá starodávna je hneď krajšia ak ju zdobí veselý motív kravičky, alebo potlač s lienkami, či dokonca imitácia boxérskych rukavíc. Čím bude chňapka farebnejšia, tým bude veselšia a stane sa nápadným doplnkom vašej kuchyne.

V kuchyni sa nám ešte zíde aj podložka pod hrniec, ktorá je vyrobená z bavlny a chráni tak napríklad povrch kuchynskej linky pred poškodením z horúceho dna hrnca. Samozrejmosťou je kuchynská utierka či uteráčik, z ktorých máme prevažne 2 typy: jedna utierka slúži na utretie rúk, a druhá na utieranie riadu po umývačke alebo ručnom umývaní.

Ak spomíname textílie v kuchyni, nemôžeme zabudnúť na zásteru. Ak si ju nevezmete, určite sa zašpiníte, a preto je dôležitým doplnkom. Nemusí byť iba jednofarebná alebo károvaná. Kúpte si nejakú veselú v ktorej sa budete cítiť počas varenia pohodlne. Zástera s tromi mačičkami pôsobí veľmi milo a domácky. Ak preferujete zástery tmavých farieb, bude vám vyhovovať zástera s motívom barbecue. Jednoducho si vyberte štýl aký vám vyhovuje.

Chcem ísť do e-shopu