Dosky na krájanie

Samotná doska na kuchynskej linke je síce z mohutného materiálu, no krájať na nej sa veru neodporúča. Mohli by ste si ju totiž vyzdobiť neželanými škrabancami od noža, a ak na nej krájate napríklad mrkvu, môže zmeniť aj farbu.

dosky2Lopár nám slúži ako skvelá podložka nielen pri krájaní, ale prakticky na čokoľvek. Aj keď si predstavíme klasický drevený lopárik, na trhu nájdeme jeho najrôznejšie vylepšenia. Zapáčiť sa vám môže lopár s cedidlom, na ktorom môžete nakrájať zeleninu a potom ju ešte prepláchnuť a precediť bez toho aby ste potrebovali ďalšiu misku alebo cedidlo. Navyše je vhodný do umývačky riadu.

Ďalším skvelým nápadom je krájacia doska s úložným priestorom, kde nakrájané suroviny jednoducho zhrniete a nerozsypete ich, keď ich budete sypať do hrnca. dosky3

Že doska na krájanie nemôže byť zároveň aj štýlovým doplnkom do vašej kuchyne? Môže, ak si zaobstaráte stojan so sadou dosiek na krájanie. Ten vďaka čistým líniám pôsobí naozaj luxusne.

dosky1Aj tvary a farby lopára sa líšia. Môže byť zelený, červený, oválny, hranatý, v tvare štvorca, alebo aj s rukoväťou, či praktický s cedidlom. Taktiež sú rozdelené na rôzne účely – poznáme lopár na syr, na chlieb, na mäso a iné potraviny.

Chcem ísť do e-shopu